فعالیت 850 آموزشگاه مهارت‌آموزی در گیلان / دانش و مهارت باید در کنار هم آموزش داده شوند

فعالیت 850 آموزشگاه مهارت‌آموزی در گیلان / دانش و مهارت باید در کنار هم آموزش داده شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از فعالیت 850 آموزشگاه مهارت‌آموزی در سطح استان خبر داد و گفت: سالانه بیش از 30 هزار نفر در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای گیلان تحت آموزش مهارتی قرار می‌گیرند.
 به گزارش هنر گیلان رحیم عطایی پور عصر امروز در آئین افتتاحیه نخستین نمایشگاه تخصصی «گذر مهارتی» با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودسر اظهار کرد: این نمایشگاه برای معرفی توانمندسازی مهارتی کارآفرینان در حوزه فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی شده است.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مهارتی در سطح استان تصریح کرد: معرفی کارآفرینان در حوزه مهارتی و ارائه آموزش‌های مهارتی آنان می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان ما باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به اینکه دانش و مهارت باید در کنار هم باشند افزود: جوانان ما در مسیر کسب دانش باید به فکر تأمین مهارت هم باشند زیرا داشتن مهارت کنار دانش می‌تواند فرصت دستیابی به شغل را افزایش دهد.

عطایی پور با اشاره به طرح اشتغال روستایی و فراگیر گفت: جامعه ما امروز توجه بسیاری به اشتغال جوانان دارد و خوشبختانه طرح‌های اشتغال‌زایی خوبی در جریان است.

وی مهارت‌آموزی را رسالت اصلی آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح جامعه دانست و بیان کرد: از تمام توان و ظرفیت خود برای توانمندسازی نیروی انسانی در مسیر پروژه‌های اشتغال‌زا استفاده می‌کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با ابراز امیدواری از کسب فرصت‌های شغلی با استفاده از مهارت‌آموزی گفت: 850 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در سطح استان گیلان در دو بخش آزاد و دولتی فعالیت می‌کنند و سالانه 30 هزار نفر تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر نیز در این مراسم از افتتاح غرفه‌های تخصصی در رودسر خبر داد و اظهار کرد: 18 غرفه در نمایشگاه تخصصی گذر مهارتی نیز در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.

هادی یوسفی با اشاره به عناوین غرفه‌های نمایشگاه تخصصی گذر مهارتی گفت: این غرفه‌ها شامل طراحی دوخت، مراقبت و زیبایی، صنایع غذایی، دروگری، قالی‌بافی و مکانیک خودرو است که باهدف جذب افراد برای کسب مهارت و اشتغال برگزارشده است.

موضوعات: خبرها فرهنگی

تاریخ: 1396/11/15 | بازدیدها: 7

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق مادی ومعنوی متعلق به پایگاه خبری فرهنگ و هنر گیلان می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.