نمایشگاه «مدرسه انقلاب» روایتگر سختی های دوران انقلاب است

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» روایتگر سختی های دوران انقلاب است

مدیرکل آموزش و پرورش گفت:نمایشگاه مدرسه انقلاب بسیار خوب سختی‌های دوران انقلاب را برای نسل جوان امروز به نمایش می گذارد.

 به گزارش هنر گیلان ،مهدی حاجتی در مراسم افتتاحیه «نمایشگاه مدرسه انقلاب»که در مدرسه شاهد امام حسین(ع)رشت برگزار شد،ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا،اظهار کرد:نمایشگاه مدرسه انقلاب بسیار خوب سختی‌های دوران انقلاب را برای نسل جوان امروز به نمایش می گذارد.

وی با بیان اینکه برای این انقلاب خون‌های زیادی دادیم، گفت: جمهوری اسلامی یادگار امام راحل(ع)است و ما باید ادامه دهنده راه انقلاب باشیم.

حاجتی پیروی از شعار استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی را حائز اهمیت دانست و افزود:آزادی به معنای انتخاب مسئولین کشور توسط مردم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه داشتن تفکر و عقیده جرم نیست،اظهار کرد:مارکسیست‌ها در زمان انقلاب به دانش‌آموزانی که اطلاعات ناقص و کمی داشتند،اطلاعات اشتباهی می‌دادند و این مشکل بود.

حاجتی با اشاره به اینکه عقیده امام راحل بصورت مناظره گسترش یافت،تصریح کرد:امام به مردم اعتقاد راسخ داشت زیرا انقلاب و نظام برای مردم است.

وی با اشاره به جمهوری اسلامی،ادامه داد:جمهوری به این معنای این است که مردم خودشان حق انتخاب داشته باشند و اسلامی به این معناست که آزادی در راستای اسلام باشد و ما باید این نگاه را در جامعه ما تزریق کنیم.

حاجتی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی تا زمانی که مردمی بودن خود را حفظ نماید می‌تواند به دوام خود ادامه دهد، افزود:این جمهوری اسلامی پس از ۱۳۰۰سال مبارزه جوانان اسلامی در عصر ما تحقق یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی امانتی در نزد ماست،گفت:باید جوانان ما مانند جوانان اوایل انقلاب حفظ نمایند

موضوعات: خبرها فرهنگی

تاریخ: 1396/11/16 | بازدیدها: 18

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق مادی ومعنوی متعلق به پایگاه خبری فرهنگ و هنر گیلان می باشد.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.